ارائه کلیه خدمات خشکشویی و قالیشویی در تهران

 
شستشوی تشک خوشخواب در تهران

یکی از خدمات نظافتی قالیشویی ستاره شو که در منزل مشتری انجام میشود شستشوی تشک خوشخواب در تهران است که با دستگاه مخصوص مبل شویی انجام میشود. هزینه شستشوی تشک خوشخواب یک نفره دو رو 100 هزار تومان و هزینه شستشوی تشک خوشخواب دو نفره دورو 150 هزار تومان است. شستشوی تشک تخت مانند کار مبل شویی در منزل است و حدود یک ساعت زمان می برد.

تلفن تماس  09195340864‬ برای هماهنگی خدمات شستشوی تشک خوشخواب در تهران

اگر برای شما مقدور نیست از خدمات خشکشویی تشک تخت که توسط قالیشویی ستاره شو ارئه شود استفاده کنید . ما در اینجا روش شتشوی تشک تخت در منزل توسط خودتان را آموزش میدهیم.

 


شستشوی تشک خوشخواب در تهران

روش شستن تشک خوشخواب در منزل:

تشک های خوشخواب معمولا تشک های گران و با کیفیتی هستند که داشتنشان در هر اتاق خوابی لازم و واجب است .به خصوص اگر ستون فقرات شما آسیب دیده باشد این تشک ها می توانند خوابی عالی را برای شما به ارمغان بیاورند .اما تمیز کردن این تشکها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است .چرا که در حین خواب سلول های مرده پدست از پوست جدا شده و روی ملحفه و تشک میریزد. خود ملحفه حفاظی است برای سالم تر و تمیز تر ماندن تشک . دقت داشته باشید ملحفه ها را هر دو هفته یک بار عوض کنید و ملحفه های کثیف را با مواد شوینده و آب جوش بشویید تا آلودگی ها و ناپاکیها از بین بروند. بعد از ملحفه ها نوبت تشک است .تشک ها باید هر شش ماه یکبار شسته شوند. اما قبل از اینکه در مورد شستشوی تشک ها صحبت کنیم بهتر است بدانیم تشک ها به دو دسته فنردار و بی فنر تقسیم می شوند. تشک های فنر دار اصلا نباید خیس شوند و آب به آنها برسد چون فنرهایشان خیلی زود زنگ می زند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. تنها راه مطمئن و درست برای شستشوی تشک خوشخواب فنردار بخار شویی آن است . بعد از بخار شویی نیز باید حتما در مقابل آفتاب قرار داده شوند تا خشک گردند.
اما تشک های بدون فنر را میتوان شست . نه به ترتیبی که زیر آب گرفت بلکه به روشی که در پایین ذکر میکنیم .

در ابتدا با یک اسفنج تر که در آب جوش فرو برده ایم و مقداری شامپو فرش تمام سطح تشک را اسفنج می کشیم .سپس با اسپری آب گرم روی تمام قسمت ها آب گرم می پاشیم .بعد از این مرحله تشک را در معرض آفتاب قرار می دهیم تا خشک شود .توجه داشته باشید تا خشک شدن کامل تشک صبر کنید چرا که بردن تشک نیمه خشک در اتاق خواب باعث ایجاد بوی بد و لک شدن سطح تشک می گردد.
به غیر از آلودگی ها تشک،بالش و کلا رختخواب میتواند محل جولان دادن حشراتی مثل ساس و شپش باشد .کنار درز تشکها ،لابلای آن محل مناسبی برای سکنی گزیدن ساس است .ساس حشره ای است که با مکیدن خون انسان زندگی می کند. همچنین شپش می تواند در رختخواب و بالش نفوذ کند و باعث آلودگی آن و حتی انتقال این حشره به سایرین شود . اگر در تشک یا بالش خود رشک یا شپش دیدید ملحفه آنرا حدا کنید و با آب صد درجه بشویید سپس الکل سفید بزنید و در معرض آفتاب قرار دهید تا هشک شود و بوی الکل نیز از بین برود.
در مورد تشک ها هم روش همین است به محض مشاهده رشک یا شپش سطح تشک را با الکل سفید اسپری کنید .سپس با یک اسفنج نم دار که در آب جوش فرو برده اید تمام سطح تشک را بکشید.بعد از آن در برابر نور خورشید قرارد هید تا کاملا خشک شود . با این روش حشرات موذی رختخواب شما نیز کشته می شوند. همچنین می توانید قبل از انجام این عملیات تمام سطح تشک را جارو برقی بکشید تا کاملا از هرگونه حشره پاک شود سپس گند زدایی را آغاز کنید.
روش تمیز کردن تشک های پنبه ای متفاوت است . در ابتدا پنبه های تشک را در می آوریم و کم کم در آب و مایع شوینده می ریزیم. بعد از مدتی در تشت دیگری می ریزیم که فقط آب در آن هست . سپس آب کشی و کف گیری می کنیم و پنبه ها را در آفتاب پهن می کنیم. بعد از خشک شدن پنبه ها آنها را دوباره به داخل ملحفه تشک انتقال می دهیم و چوب زنی می کنیم تا کاملا یکنواخت شوند .

اگر تعداد تشک های شما زیاد است میتوانید از خدمات شستن تشک تخت در قالیشویی استفاده کنید. که هزینه حمل تشک ها بر عهده مشتری است.