ارائه کلیه خدمات خشکشویی و قالیشویی در تهران

 
شستشوی تشک خوشخواب در تهران

یکی از خدمات نظافتی قالیشویی ستاره شو که در منزل مشتری انجام میشود شستشوی تشک خوشخواب در تهران است که با دستگاه مخصوص مبل شویی انجام میشود. هزینه شستشوی تشک خوشخواب یک نفره دو رو 100 هزار تومان و هزینه شستشوی تشک خوشخواب دو نفره دورو 150 هزار تومان است. شستشوی تشک تخت مانند کار مبل شویی در منزل است و حدود یک ساعت زمان می برد. شستن تشک تخت در قالیشویی

تلفن تماس  09195340864‬ برای هماهنگی خدمات شستشوی تشک خوشخواب در تهران

اگر برای شما مقدور نیست از خدمات خشکشویی تشک تخت که توسط قالیشویی ستاره شو ارئه شود استفاده کنید . ما در اینجا روش شتشوی تشک تخت در منزل توسط خودتان را آموزش میدهیم.

 

خشکشویی تشک خوشخواب در منزل

جای  استراحت کردن و خوابیدن باید تمیز و عاری از هر گونه کثیفی و آلودگی باشد. تصور کنید روی یک تشک بد بو و بسیار کثیف می خواهید استراحت کنید، مسلما اصلا پدیده خوشایندی نخواهد بود. تشک ها هم همانند روبالشی ها و ملحفه ها، پس از مدتی استفاده دچار کثیفی و لکه می شود که نیاز به شستشو خواهند داشت. روش های شستشوی این تشک ها و پاک کردن آن ها از آلودگی و کثیفی باهم تفاوت دارد. امروزه معمولا مراکز ارائه خدمات قالیشویی، شستشوی تشک ها از جمله تشک خوشخواب در منازل را هم انجام می دهند. در این مقاله قصد داریم موضوع خششکشویی تشک خوشخواب در منزل را مورد بررسی قرار دهیم.
دلایل نیاز به شستشوی تشک خوشخواب
دلایلی که نیاز به شستشوی تشک خوشخواب ایجاد می شود را در ادامه اشاره کرده ایم.
•    وجود ساس روی تشک ها و لایه های آن باعث ایجاد مشکلات و التهابات پوستی شده و حتی از نظر روانی هممی تواند  مشکل زا باشد. از این رو یکی از دلایل شستشوی تشک خوشخواب وجود حشره ساس است.
•    دلیل دیگر شستشوی تشک خوشخواب، وجود و تجمع موجودات ریزی به نام مایت است که نوعی از کنه سان ها به شمار می رود. وجود این موجودات ریز باعث به خطر افتادن سلامت افراد و بروز حساسیت های مختلف و بیماری آسم است. از این رو شستشوی تشک روش مناسبی برای از بین بردن مایت ها و جلوگیری از ایجاد عوارض این حشرات است.
•    دلیل سومی که شستشوی تشک خوشخواب را ضروری می سازد، وجود انواع لکه بر اثر ریخته شدن مایعات، غذا و ... است. با شستشوی صحیح می توان این لکه ها را به راحتی از روی تشک از بین برد.
•    ریخته شدن و تجمع سلول های مرده پوست روی تشک می تواند منبع تغذیه موجوداتی همانند انواع باکتری ها، ویروس و قارچ های بیماری زا باشد. بنابراین شستشوی تشک خوشخواب باعث از زدودن سلول های مرده پوست و جلوگیری از تکثیر میکروب ها می شود.
•    آخرین دلیلی که شسشتوی تخت خوشخواب را ضروری می کند، تعریق بدن است. تعریق بدن باعث آلوده و کثیف شدن تشک شده و محل مناسبی برای رشد و تکثیر انواع باکتری ها می شود. پس شستشو و ضد عفونی کردن تشک باعث جلوگیری از کثیفی آن به علت تعریق بدن می شود.
مراحل شستشوی تشک خوشخواب با دستگاه در منزل
شستشوی خوشخواب با دستگاه در سه مرحله انجام می شود که در ادامه به آن ها اشاره شده است:
•    در مرحله نخست پیش از انجام هر کاری لازم است روکش ها یا ملحفه ها را از تشک بردارید و آن ها را در داخل ماشین لباسشویی بگذارید. برای شستشوی آن ها لازم است اندکی دمای آب بالا باشد و پودر شستشو هم از نوع باکیفیت استفاده شود؛ تا آلودگی ها و کثیفی ها به طور کامل پاک شود.
•    در مرحله دوم پرسنل یک مرکز قالیشویی با اعزام به محل، سطح تشک را با استفاده از جارو برقی، جارو می کنند. پس از آن با دستگاه مخصوص مواد شوینده را که با الیاف تشک سازگار است را روی تشک می کشند تا هر گونه لکه و آلودگی از روی آن زدوده شود. معمولا از دستگاه مبل شویی پولیشر برای این کار استفاده می کنند که آب و مواد شوینده محلول در آن را روی سطح تشک اسپری می کنند.
•    در مرحله سوم هم سطح تشک خشک می شود. برای این کار از دستگاه های مکش بسیار قوی استفاده می شود که آب آلوده و کف روی سطح تشک را جذب می کند که چیزی در حدود 90 درصد آن خشک می شود. ده درصدی هم باقی می ماند در عرض 4 تا 5 ساعت به طور کامل خشک می شود. به همین دلیل بهتر است در طول این مدت پنجره ها باز شود تا هوا جریان داشته باشد.

شستن تشک تخت در قالیشویی یا در منزل مشتری
با توجه به مطالبی که بیان کردیم، بهترین روش برای شستشوی تشک خوشخواب تماس با مراکز قالی شویی معتبر و اعزام پرسنل به منزل جهت انجام شستشو است. زیرا روش سنتی شستشوی تشک خوشخواب پیامدها و مشکلاتی را به دنبال دارد. از جمله این که امکان آسیب دیدن الیاف تشک و نیز ایجاد لکه های زرد رنگ پس از شستشو وجود دارد. زیرا چنین لکه هایی به علت شستشوی غلط ایجاد شده و به راحتی هم پاک نمی شود. علاوه بر این ها بر جای ماندن مواد شوینده و آب در لایه های تشک باعث پوسیدگی بافت های آن می شود و ضمن از دست دادن کیفیت، باعث کوتاه شدن عمر مفید آن هم می شود.


شستشوی تشک خوشخواب در تهران

روش شستن تشک خوشخواب در منزل:

تشک های خوشخواب معمولا تشک های گران و با کیفیتی هستند که داشتنشان در هر اتاق خوابی لازم و واجب است .به خصوص اگر ستون فقرات شما آسیب دیده باشد این تشک ها می توانند خوابی عالی را برای شما به ارمغان بیاورند .اما تمیز کردن این تشکها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است .چرا که در حین خواب سلول های مرده پدست از پوست جدا شده و روی ملحفه و تشک میریزد. خود ملحفه حفاظی است برای سالم تر و تمیز تر ماندن تشک . دقت داشته باشید ملحفه ها را هر دو هفته یک بار عوض کنید و ملحفه های کثیف را با مواد شوینده و آب جوش بشویید تا آلودگی ها و ناپاکیها از بین بروند. بعد از ملحفه ها نوبت تشک است .تشک ها باید هر شش ماه یکبار شسته شوند. اما قبل از اینکه در مورد شستشوی تشک ها صحبت کنیم بهتر است بدانیم تشک ها به دو دسته فنردار و بی فنر تقسیم می شوند. تشک های فنر دار اصلا نباید خیس شوند و آب به آنها برسد چون فنرهایشان خیلی زود زنگ می زند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. تنها راه مطمئن و درست برای شستشوی تشک خوشخواب فنردار بخار شویی آن است . بعد از بخار شویی نیز باید حتما در مقابل آفتاب قرار داده شوند تا خشک گردند.
اما تشک های بدون فنر را میتوان شست . نه به ترتیبی که زیر آب گرفت بلکه به روشی که در پایین ذکر میکنیم .

در ابتدا با یک اسفنج تر که در آب جوش فرو برده ایم و مقداری شامپو فرش تمام سطح تشک را اسفنج می کشیم .سپس با اسپری آب گرم روی تمام قسمت ها آب گرم می پاشیم .بعد از این مرحله تشک را در معرض آفتاب قرار می دهیم تا خشک شود .توجه داشته باشید تا خشک شدن کامل تشک صبر کنید چرا که بردن تشک نیمه خشک در اتاق خواب باعث ایجاد بوی بد و لک شدن سطح تشک می گردد.
به غیر از آلودگی ها تشک،بالش و کلا رختخواب میتواند محل جولان دادن حشراتی مثل ساس و شپش باشد .کنار درز تشکها ،لابلای آن محل مناسبی برای سکنی گزیدن ساس است .ساس حشره ای است که با مکیدن خون انسان زندگی می کند. همچنین شپش می تواند در رختخواب و بالش نفوذ کند و باعث آلودگی آن و حتی انتقال این حشره به سایرین شود . اگر در تشک یا بالش خود رشک یا شپش دیدید ملحفه آنرا حدا کنید و با آب صد درجه بشویید سپس الکل سفید بزنید و در معرض آفتاب قرار دهید تا هشک شود و بوی الکل نیز از بین برود.
در مورد تشک ها هم روش همین است به محض مشاهده رشک یا شپش سطح تشک را با الکل سفید اسپری کنید .سپس با یک اسفنج نم دار که در آب جوش فرو برده اید تمام سطح تشک را بکشید.بعد از آن در برابر نور خورشید قرارد هید تا کاملا خشک شود . با این روش حشرات موذی رختخواب شما نیز کشته می شوند. همچنین می توانید قبل از انجام این عملیات تمام سطح تشک را جارو برقی بکشید تا کاملا از هرگونه حشره پاک شود سپس گند زدایی را آغاز کنید.
روش تمیز کردن تشک های پنبه ای متفاوت است . در ابتدا پنبه های تشک را در می آوریم و کم کم در آب و مایع شوینده می ریزیم. بعد از مدتی در تشت دیگری می ریزیم که فقط آب در آن هست . سپس آب کشی و کف گیری می کنیم و پنبه ها را در آفتاب پهن می کنیم. بعد از خشک شدن پنبه ها آنها را دوباره به داخل ملحفه تشک انتقال می دهیم و چوب زنی می کنیم تا کاملا یکنواخت شوند .

اگر تعداد تشک های شما زیاد است میتوانید از خدمات شستن تشک تخت در قالیشویی استفاده کنید. که هزینه حمل تشک ها بر عهده مشتری است.

تلفن تماس  09195340864‬ برای هماهنگی خدمات