ارائه کلیه خدمات خشکشویی و قالیشویی در تهران

 ریشه دوزی فرش در تهران

معتبر ترین مرکز ریشه دوزی فرش در تهران کجاست ؟

خدمات رفوگری و ریشه دوزی فرش در تهران کلیه خدمات ریشه دوزی فرش دستباف و ماشینی و ترمیم و رفوگری فرش سوخته و پاره یا پوسیده در تهران
تمام زیبایی و ظرافت یک فرش وابسته به ریشه دوزی فرش می باشد. این ریشه دوزی محکم و یکپارچه است که تارو پود های فرش را بطور منظم در کنار یکدیگر جمع می کند و جلوه ای زیبا به آن می دهد. به مرور زمان و با شستشوی مکرر فرش ها ، ریشه های آن دچار آسیب شده و پوسیده می شوند ، در نتیجه  نیازمند ترمیم و ریشه دوزی مجدد هستند. با ریشه دوزی ، ریشه های کهنه و پوسیده برداشته شده و با نخ های مخصوص ریشه های تازه و سالم جایگزین آنها می شوند. ریشه دوزی فرش در تهران از دیرباز یکی از شغل های ایرانیان بوده است و مراکز متعددی برای ریشه دوزی فرش در تهران وجود دارند اما همانطور که می دانید به هر جایی نمی توان اعتماد کرد چرا که سابقه خرابی و بروز مشکل به دلیل ناوارد بودن کادر قالیشویی به وفور مشاهده شده است. بنابراین پیشنهاد ما به شما یکی از بهترین و معتبر ترین قالیشویی های شهر تهران یعنی قالیشویی "ستاره شو " می باشد . این قالیشویی با داشتن کادری ماهر و مجرب تمام امور مربوط به فرش را از قبیل رفو ، شستشو  و ریشه دوزی را انجام می دهند. اگر ساکن شهر تهران هستید این فرصت را ازدست ندهید و فرش های گرانبهای خود را به دست کارکنان امین قالیشویی" ستاره شو " بسپارید چرا که یکی از بهترین ها در ریشه دوزی فرش در تهران هستند. از توصیه های قالیشویی ها و رفوگر ها برای محافظت از ریشه های فرش می توان به استفاده از محافظ های پلاستیکی یا چسب برای جلوگیری از آسیب دیدن ریشه ها استفاده کرد. اما بهترین و مناسب ترین محافظ برای ریشه های فرش ، جاجیم می باشد که به روش سنتی دوخته می شود و ریشه فرش های شما مثل روز اول تمیز و نو نگه می دارد.

تلفن تماس  09371044073‬ برای هماهنگی خدمات ریشه دوزی فرش در تهران

محافظت از ریشه های فرش با جاجیم
ریشه دوزی در تهران به چند روش انجام می شود ؟
ریشه دوزی فرش شاید در نگاه اول کاری ساده و راحت به نظر بیاید اما با مشاهده مراحل و ظرافت کار ، پی به سختی و طاقت فرسا بودن ریشه دوزی خواهید برد. با مدرن شدن زندگی مردم و جوامع و کمرنگ شدن نقش فرش در خانه ها ، گرچه این حرفه همانند قبل نیست اما هنوز هم رفوگری فرش و ریشه دوزی فرش در تهران یکی از مشاغل اصیل و کهن می باشد. در صورتی که تنها قسمتی از ریشه فرش دچار آسیب شده باشد ، تنها آن قسمت را شکافته و از نو بافته می شود . اما اگر کل ریشه فرش از بین رفته باشد ، ریشه دوز از ابتدا شروع به دوختن و بافتن ریشه برای آن فرش می کند.  مدل ها و طرح های مختلفی نیز برای ریشه دوزی وجود دارد از جمله آن می توان به ساده ، گره دار ، توری و زنجیری اشاره کرد. در حالت کلی برای ریشه دوزی فرش 3 روش به شرح زیر وجود دارد :
1)    ریشه دوزی به روش بطلمه : بطلمه در واقع یک واژه ترکی می باشد به معنی وصل کردن . در این روش ریشه های پوسیده شده را به کمک یک نخ کمکی به ریشه های جدید وصل می کنند. این روش اغلب برای فرش های ریز بافت که دارای رج های زیادی است و فشرده است استفاده می شود چرا که به دلیل فشردگی زیاد امکان نفوذ سوزن در آنها وجود ندارد.
2)    ریشه دوزی به روش مغزی : در این روش پس از شستشوی فرش و اطمینان از تمیزی آن ، قالی را به پشت بر روی تخته این می اندازند و به اندازه ریشه های فرش میخ های بر روی تخته چوب نصب می کنند. سپس رفوگر با سوزن و نخ متناسب ریشه دوزی فرش را انجام می دهد.

 روش مغزی از روش های ریشه دوزی فرش در تهران
3)    در این نوع روش ریشه های فرش را به کلی برش می دهند و با سوزن مناسب ریشه های جدیدی برای آن فرش دوخته  می شود.
نکته مهم در تمامی این روش ها انتخاب نوع نخ و سوزن متناسب با تار و پود فرش می باشد تا آسیبی به آن وارد نشود.